ODE AAN HET YIN
- Yvonne
- 28 mrt
- 2 minuten om te lezen
Vanavond was het Earth Hour. Van 20.30-21.30 waren er wereldwijd veel plekken waar de verlichting uit ging. Omdat het donker steeds meer verdwijnt. En we alles verlichten.
In de Chinese geneeskunde is het donker belangrijk. Het is de 'yinne' fase, vergeleken met de yange fase. Yang is het vuur, het licht, de dag, de activiteit, dóórgaan, naar buiten gericht zijn. Yin is de aarde, het vocht, de rust, het duister, de pauze, het naar binnen gericht zijn.
De dag is yang, de nacht is yin. In het gewone leven krijgt Yang teveel nadruk.
En yin is oh zo belangrijk: Yin zorgt voor verwerken, opladen, groeien, herstellen, repareren, overzien, een plekje vinden voor alles wat je mee hebt gemaakt.
Dat komt in mijn behandelingen tot uitdrukking. De acupunctuur- en shiatsu-behandelingen geven je rust, en in rust kan onze energie aan de gang gaan met het innerlijke werk, groei, verbinding, ons diepe zelf, onze diepste motivatie, verlangens, roeping. Als de energie niet naar buiten hoeft, dan gaat het naar binnen, vanzelf.
En diep van binnen, tijdens de rustfase, gebeuren mooie dingen. In het donker rijpen alle zaden, om in de lente met de kracht van de zon open te breken en naar boven en buiten te groeien en zich te laten zien. In het donker 'zinkt' onze energie naar de diepe laagjes, en komt - met het rijzen van de zon - naar buiten, verrijkt met de energie uit onze diepste kern, verbonden met ons diepere zelf.
En dat geeft altijd voldoening.
Bharat Dhingra is leading MEDITATION LESSONS in Haarlem and at the Vrije Universiteit in Amsterdam; and giving INDIVIDUAL SESSIONS + guidlines how meditation can help to your health and personal issues.





